Jesper Елиасон – Нова ревија ѕвездата од Sunnansjö


Jesper како приградски човек “Нилс”. слика: ST.

Jesper започна со театарот случајно пред неколку години. Сега тој цвета како што е новата ревија ѕвезда и успех на сцената во Сундсвал.

Холм-посетителите се чувствуваат најмногу Jesper Елиасон од тревни сцена Holm Vallen дом во селото. Фудбалски чевли биле на местото на чевли, а потоа минатата есен, тој вежбаше со Сундсвал Град Ревија. Jesper сега започна да се најде нозе и процут како нов ревија ѕвезда на Нова Година ревија Eftersnack во концерт театар. Претстави се 'уште може и тие ќе продолжат се додека не 3 февруари.

Прочитајте повеќе за театарска кариера Jesper Елиасон во Сундсвал Tidning:
12/1 -19:
20/11 -18:Nyspårat во Anundgårdsspåret


Бадник чест да ве извести дека осветлена патека на Holm Vallen сега nyspårat и дигалка мобилни. Земете можност да ги преземат освежувачки ред пред Дедо Мраз доаѓа! Електрична енергија, исто така, е вклучен (f.n. околу часовникот). Österström Песната, сепак, ќе биде потребно извесно време пред да биде рака крајот p.g.a. и паднати дрвја и гранки снежните.

Запомнете, секогаш може да се најдат на freshest извештаи песни тука Траки страна. Следете ги линковите, можете исто така да се претплатите за следење извештаи од страна на e-mail, па ќе го добиете известување веднаш кога тоа е крајот на рака.

God jul önskar !

Нова музика видео од Холм со Џесика Фалк!


Денес тие го објави новиот сингл со Џесика Фалк со спотот снимен во Holm.

Џесика Фалк и ќерка Роки дует веќе одигра на радио станиците во Њујорк, Нешвил, Флорида, Денвер, Мичиген и Нов Зеланд. Тие, исто така, се појави во американската Гордост списание со пораката и историјата на песната, а сега и турнеја 6 свирки во Мичиген и Висконсин. Роки, исто така, се појави во саботата во Barna Министерството во. 11.00 и P4, таму каде што е, исто така зборува за песната се направат промени. Денес нека Џесика, исто така, еден истрел во Holm. Погледнете како Jessika и безброј мотоцикли брмчи до патиштата Холмс во спотот.


Музика Линк до Spotify:
музика видео – Подготвени да летаат:
Американското списание гордоста:
Colorising:
Да се ​​направат промени:

недела во 14: Ljustorps IF – Холмс SK. 16 септември 2018


Натпревар на Денот живо! Осигурајте се дека имате најдобар квалитет на менувачот во долниот десен. Во случај на технички проблеми, обидете се наместо канал HSK е .

Денес во посета на Holm Ljustorps IP. Три точки ќе бидат потребни за да бравата за да на врвот на табелата!

Tabelläget * пред натпреварот:

Табела 2018-09-16 пред натпреварот

*Matfors IF 2, не е во можност да ги унапредат p.g.a. прописи со кои се вели дека клубот не треба да има два тима погоре div 5.

Holm доаѓа со следниве тимови:
mv 1. 2. 3. 4.5. 7. 8. 9. 10. 12. 13. 14. 15. 16. 18.Даниел Selin 19. 21.Клаудио Moraga

На преостанатите натпревари од сезоната:
Холмс SK – Selånger FK. Holm Vallen Саб 22 Септември kl 14,00.
Hassels IF – Холмс SK. Hasselbackens IP Сонцето 30 Септември kl 14,00

постава, Натпреварот најавите и резултати, текстот во секој натпревар, бесплатно овде!